Екскурсія “Цікаві історії міста за вікном”

(при наявності транспорту)

Екскурсії містом Біла Церква від  Білоцерківського Краєзнавчого Музею

Замовити можна безпосередньо в музеї та за тел.:  045 635 55 52 , 045 635 54 61

Що може бути краще осіннім прохолодним днем чи зимовою морозною порою, як сісти у зручний автобус і послухати цікаву оповідь екскурсовода про місто Біла Церква. Особливість автобусної екскурсії в тому, що охоплює місця, які часто туристи залишають осторонь через їх віддаленість, хоча вони є не менш цікавими.

Подорож розпочинається у східній частині міста так званому індустріальному районі, де розташовані важливі промислові підприємства міста. Проїжджаючи  масивом Леваневського, праворуч побачимо пам’ятний знак «Чорнобильський дзвін», урочисте відкриття якого відбулося 6 травня 2002 року у день Святого Георгія Побідоносця. Прямуючи проспектом Князя Володимира, зупинімо свій погляд на пам’ятному знаку «Літак», який встановлено у 1981 році на честь авіаторів, захисників та визволителів міста від німецьких загарбників. На під’їзді до історичного центру міста, ліворуч можна споглядати споруду електростанції, яка була побудована на кошти графів Браницьких наприкінці ХІХ століття.

У центральній частині міста, яка охоплює Соборну площу, парк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка та Замкову гору, ви почуєте історії про забудову давніх храмів – Костелу Св. Іонна Хрестителя та Спасо-Преображенського собору; пам’яток архітектури – будівлі Білоцерківського державного аграрного університету, Зимового палацу та будинку творчості «Соняшник» (колишній будинок управляючого маєтками графів Браницьких), будинку Таубіна.

Ви побачите  пам’ятники Т.Г.Шевченку та Богдану Хмельницькому – чиї долі були пов’язані зі старовинною Білою Церквою. Далі маршрут прямує до перлини садово-паркового мистецтва – дендропарку «Олександрії», який розташований на мальовничому березі р. Рось.

Але по дорозі до парку на Вас чекатиме зустріч із  застиглим у бронзі солдатом-гренадером з мушкетом – це пам’ятник воїнам 2-го Київського козачого полку, який брав участь у Вітчизняній війні 1812 року. По шляху руху автобуса ви побачите Білоцерківський військовий шпиталь та військовий майданчик №5, критий ринок – який споруджений на місці, де в період окупації розміщувався табір для військовополонених №334, пам’ятний знак «Танк», що став першим у місті пам’ятним  знаком на честь перемоги у радянсько-німецькій війні.

І кінцева зупинка подорожі в минувшину Білої Церкви – дивовижний парк «Олександрія», який варто неодмінно відвідати. Адже там, у місці, оповитому легендами, романтичними історіями та переказами, ви поринете у світ давнини, побачите місця, де відпочивала сама Олександра Василівна Браницька.

Тривалість екскурсії (зупинка на Замковій горі) – 2 год.

Замовлення  екскурсій за тел. 045 635 5552 або 045 635 54 61 

Залишити відповідь