Екскурсія «Мандрівка крізь віки: минуле і сьогодення»

Екскурсії містом Біла Церква від  Білоцерківського Краєзнавчого Музею

Замовити можна безпосередньо в музеї та за тел.:  045 635 55 52 , 045 635 54 61

(Піша Екскурсія По Історичній Частині Міста)

Для тих, хто вперше відвідав Білу Церкву і вирішив познайомитися з містом ближче, – піша екскурсія  історичною частиною міста просто необхідна. Адже, прогулюючись ошатними вулицями старовинного центру, ви поринете в атмосферу міста кінця ХVІІІ-поч. ХХ століття.

Початок пізнавальної прогулянки розпочинається на Замковій горі. Перед вами панорамний майданчик, з якого відкривається неймовірний краєвид  міста. Поряд височіють величні храми: костел Святого Іоанна Хрестителя та новозбудований храм Георгія Побідоносця. Біля стін краєзнавчого музею, якщо зазирнути під скло, то можна  побачити музеєфіковані залишки фундаменту древнього храму.

А далі – величні споруди в історичному центрі міста – освітянська Мекка – Білоцерківський національний аграрний університет, історія якого сягає далекого 1847 року і розпочинається з Білоцерківської гімназії. Потім ви знову поринаєте в духовне життя міста, дізнаєтеся про історію створення Спасо-Преображенського собору, що височить у східній частині Соборної площі та нині слугує кафедральним собором Білоцерківської єпархії.

Поряд з величним храмом стоїть невеличка Микільська церква, збудована Іваном Мазепою у 1706 році. Наступна зупинка пішої подорожі по історичній частині міста біля  пам’ятника-погруддя українського пророка, поета, художника Тараса Шевченка. Тут завжди приходять на думку слова Тараса Григоровича: «Свою Україну любіть. Любіть її… Во время люте. В останню, тяжкую минуту за неї Господа моліть.» Пройшовши площею Тараса Шевченка, ви опинитеся біля БРУМу, або Торгових рядів –  монументальної споруди початку ХІХ ст., стіни якої ще пам’ятають єврейських гендлярів, котрі закликали до своїх крамничок перехожих у надії вигідно продати свій товар.

Далі прямуєте до парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка, а по дорозі ви почуєте захоплюючі історії екскурсовода про будинки та їх мешканців.

Розповіді перенесуть вас в далеке минуле і дадуть змогу відчути атмосферу Білої Церкви початку ХХ ст. Історична мандрівка продовжується, і ви вже опиняєтеся поряд зі старовинними будинками графів Браницьких: тут і невеликий блакитний будиночок управляючого маєтками графів (нині – будинок творчості «Соняшник»), і пам’ятка архітектури кінця ХVІІІ ст. – Зимовий палац, в якому проживали після одруження Францішек-Ксаверій та Олександра Браницькі.

За Зимовим палацом перед вами розкриється мальовничий вид на красуню-річку Рось, по водах якої курсує туристичний теплохід «Юр’їв». Упродовж пішої екскурсії «Мандрівка Крізь Віки: Минуле І Сьогодення» ви прогуляєтесь по одному з найбільш живописних, цікавих та багатих на історичні споруди районів, і враження від цієї мандрівки залишаться у вашому серці назавжди.

Тривалість екскурсії 1,5 години

Замовлення  екскурсій за тел. 045 635 5552 або 045 635 54 61

Залишити відповідь